BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Živý adventný kalendár

Takmer každé väčšie slovenské mesto sa v predvianočnom období pýši vlastnými vianočnými trhmi. Tie trnavské sú ale špeciálne, ich súčasťou sú totiž aj Stredoveké vianočné trhy. Tento rok vás však v Trnave čaká ešte jedna novinka – živý adventný kalendár, ktorý by ste si za žiadnu cenu nemali nechať ujsť.

Stredoveké vianočné trhy v Trnave sa už tradične konajú na Mikulášskom námestí počas víkendu 15.12. až 17.12. Pre všetkých návštevníkov budú okrem pestrého programu pripravené aj dobové pochúťky, ako sú napríklad šporheltové dolky či originálny punč. Deti aj dospelých však určite zaujme najmä živý adventný kalendár, ktorý je na Slovensku unikátom.

V živom adventnom kalendári v Trnave sa počas tretieho decembrového víkendu odohrá presne 24 originálnych predstavení. Miesto sladkostí sa tak diváci budú môcť potešiť unikátnym vizuálnym zážitkom. Netradičný kalendár je ručne vyrobený z dreva a má v sebe mechanizmus, vďaka ktorému funguje pretáčanie čísiel.

Deti sa môžu zabaviť aj na žoldnierskom workshope, kde sa budú môcť všeličo naučiť. Určite si budú chcieť vyskúšať aj najmenší dobový rytiersky kolotoč, streľbu z kuše na hrad, prípadne sa zahrať so zvieratkami v ohrádkach. Ak by toho bolo stále málo, pre malých aj veľkých je pripravená ohňová šou, ktorá bude netradičným zážitkom.

Termín:

15. december od 12.00 – 18.00 hod.

16. december od 10.00 – 18.00 hod.

17. december od 10.00 – 18.00 hod.

 

Súťažná otázka
Súťaže sa môžete zúčastniť do 01.01.1970

Súťaž je ukončená.

Zadajte Vaše heslo