BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Ochtinská aragonitová jaskyňa


Nachádza sa v Ochtinskom kryptokrase na severozápadnom svahu Hrádku v Revúckej vrchovine medzi Jelšavou a Štítnikom. Prístupová štôlňa ústi do jaskyne v nadmorskej výške 642 m.
LenPoSlovensku

Zbojnícky hrad

Dodnes sa z jeho múrov zachovali iba nepatrné zvyšky na obvodového opevnenia horného hradu na juhozápadnej strane, stopa po umiestnení paláca, a fragment štvorcovej veže. Na severnej strane sa zachovala časť murovaného obvodového opevnenia a kruhovej veže dolného hradu. Hrúbka muriva cca 120cm. V konfigurácii terénu je hradný vrch dobre čitateľný a zo skalnej plošiny je nádherný výhľad.
LenPoSlovensku

Gaderská dolina

Keď v Gaderskej doline prejdete Čertovou bránou, neocitnete sa v pekle, ale v raji. Jedna z najkrajších a najznámejších dolín Veľkej Fatry očaruje nielen turistov. Jej scenérie obľubujú aj filmári. Nakrúcali tam napríklad vojnový film Dolina, rozprávku Plavčík a Vratko i prvý slovenský film Jánošík.
LenPoSlovensku

Skalné gule Megoňky


Osada Megoňky nachádzajúca sa v čadčianskej mestskej časti Milošová sa pýši prírodnou raritou, akú len tak niekde neuvidíme. Touto raritou sú takmer dokonalo tvarované skalné gule rôznych veľkostí od 30 cm po viac ako 2 m.
LenPoSlovensku

Zoologická záhrada Malkia Park


Pár kilometrov od Dunajskej Stredy sa nachádza zoologická záhrada Malkia Park – zoologická záhrada, plná zachránených zvierat z cirkusov. Levy, lamy, zebra alebo lemury, to všetko na jednom mieste.
LenPoSlovensku

Potravinový odpad na Slovensku: Tesco prináša pozitívnu zmenu a rozvíja spolupráce

Každý deviaty človek na svete trpí podvýživou, no napriek tomu tretina potravín končí ako odpad. Potraviny už dnes vytvárajú 8 % emisií skleníkových plynov. Hrozí pritom, že o 10 rokov sa dostanú až na samý vrchol v rebríčku zdrojov emisií.
LenPoSlovensku

Horné Saliby -  Termálne kúpalisko a relaxačno-rehabilitačné centrum

Obec Horné Saliby sa nachádza v rovinatej časti južného Slovenska medzi mestami Galanta a Šaľa. Keď odbočíte z cesty do parku so stromoradím statných listnáčov, ocitnete sa po chvíli pred bránou Termálneho kúpaliska a relaxačno-rehabilitačného komplexu s celoročnou prevádzkou. Tie stromy ako keby vás oddelili od hluku a ruchu vonkajšieho sveta a vtiahli vás do pokojne plynúcich oddychových chvíľ.
LenPoSlovensku

Borša kaštieľ

Starobylá dedina Borša vznikla pravdepodobne už v 12. stor. Prvá písomná zmienka o obci síce pochádza z r. 1221, našli sa však aj pozostatky sídliska z 11.-13. stor. O staršom pôvode obce svedčí napr. aj jej názov, odvodený od rovnako starobylého osobného mena Borša a románsky kostol z 13. storočia.
Zadajte Vaše heslo