BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Obecné múzeum Važec


Obecné múzeum vo Važci bolo otvorené v júli 1994. Popri histórii rázovitej obce s bohatými folklóristickými tradíciami sa venuje aj osobnostiam kultúrnej histórie, ktorých život a tvorba boli spojené s Važcom
LenPoSlovensku

Soľnobanská čipka – cingerľa

Solivar bola niekedy samostatná obec, ktorá vznikla z troch malých dedín – Šváby, Solivar (Soóvar) a Soľná Baňa. Neskôr sa stali súčasťou Prešova. Chlapi pracovali v bani pri ťažbe a varení soľanky. Kedže baníci nevlastnili pôdu, preto si ženy baníkov privyrábali paličkovaním čipiek.
LenPoSlovensku

Kláštor kartuziánov

Areál kláštora kartuziánov, neskôr kamaldulov na východ od obce Červený Kláštor, ktorá leží 6 km na východ od Spišskej Starej Vsi. Nachádza sa pri vtoku potoka Lipník do Dunajca vedľa cesty z Hniezdneho do Spišskej Starej Vsi; mal funkciu hospitalu a ubytovne.
LenPoSlovensku

Slovenský Betlehem Rajecká Lesná

Slovenský betlehem v Rajeckej Lesnej vytvoril majster Jozef Pekara, ktorý začal na tomto diele pracovať v roku 1980.Rezbár Jozef Pekara sa narodil 15.6.1920 v Borskom Petre, býval v osade Šuja pri Rajci a neskôr v Rajeckých Tepliciach, kde 5.1.2005 zomrel.
LenPoSlovensku

Budatínsky hrad


K Budatínskemu zámku sa viaže nasledujúca povesť. Gašpar Suňog, ostrieľaný a prísny bojovník, mal krásnu dcéru Katarínu. Povesť o jej kráse sa rozšírila ďaleko za hradby zámku. 
LenPoSlovensku

Kostol Najsvätejšej Trojice

Rímsko-katolícky kostol Najsvätejšej Trojice v Brezovej bol postavený na mieste dreveného kostola z roku 1590. Nachádza sa na Bradlianskej ulici. Súčasný kostol pochádza z roku 1650.
LenPoSlovensku

Františkova huta


Konal sa tu hudobný festival. Režisér Juraj Jakubisko tu nakrúcal Tisícročnú včelu a Nejasnú správu o konci sveta. Obec podporila turistické aktivity vrátane ukážok tavby železa, ale aj silvestrovský program.

LenPoSlovensku

Jánošíkova valaštička

Tradičný verejný pretek pre deti v zjazdovom lyžovaní a snoubordovaní je tu! Ak máte vo svojom okolí drobcov, ktorí si radi zmerajú sily s ostatnými na bielej perine, majú jedinečnú možnosť práve v nedeľu 25. februára na 59. ročníku pretekov o Jánošíkovu valaštičku.
Zadajte Vaše heslo