BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Kostolík Veľká Tŕňa


Tehlový kostolík postavili vo vyvýšenej polohe nad obcou niekedy v druhej štvrtine 13. storočia. Na stavbu použili veľmi tenké tehly -  ich rozmery sú 4,5 x 15 x 29 cm. Pôvodne išlo o jednoloďovú stavbu s polkruhovou apsidou a západnou emporou.
LenPoSlovensku

Hrad Blatnica

Zrúcanina kráľovského hradu Blatnica, sa nachádza na nízkom vápencovom chrbte Plešovice oddeľujúcom Gaderskú dolinu od Turčianskej kotliny, vo výške 685 m.n.m., 2 km severne od rovnomennej obce.
LenPoSlovensku

Výrobky Tesca už čoskoro úplne bez ťažko recyklovateľných plastov

Tesco napreduje v napĺňaní záväzkov trvalej udržateľnosti naprieč strednou Európou: zo svojich výrobkov odstránilo už 454 ton ťažko recyklovateľných plastov, a to za krátke obdobie jeden a pol roka.
LenPoSlovensku

Najstarší skanzen v Bardejovských kúpeľoch

Bardejovský skanzen otvorili v roku 1965. Na ploche zhruba dvoch hektárov sa nachádza 28 drevených stavieb, z ktorých sú len dve kópie, ostatné exponáty sú originály hlavne z horného Šariša a severovýchodného Zemplína.
LenPoSlovensku

Farský kostol Mojtín

Podskalie s farským kostolom sv.Martina bolo do roku 1788 pre Mojtín farnosťou, kde Mojtinári boli pokrstení, navštevovali tu bohoslužby, sobášili sa, taktiež boli pri kostole i pochovávaní. Filiálka podskalskej farnosti Pružina sa stáva v roku 1788 samostatnou farnosťou s farským kostolom sv. Žofie - vdovy.
LenPoSlovensku

Hrad Fiľakovo


Prvá písomná zmienka je z listu pápežovi z roku 1242, v ktorom je fiľakovský hrad spomínaný ako jeden z hradov, ktoré prežili tatárske nájazdy.

LenPoSlovensku

Gejzír na Sivej Brade

Pôvodné erupcie gejzíru na Sivej Brade dosahovali až 15 metrovú výšku a opakovali sa 3-krát denne s dĺžkou dve minúty. V súčasnosti však erupcie slabnú a intervaly sa odďaľujú.
LenPoSlovensku

Keltské hradisko Pohanská

Vrh Pohanská sa vypína v západnej časti Malých Karpát v katastri obce Plavecké Podhradie. Na tomto mieste sa kedysi nachádzalo najväčšie keltské mesto na Slovensku. Keltské oppidum malo tvar nepravidelného štvoruholníka s rozlohou 38 hektárov a predstavovalo významné mocenské stredisko.
Zadajte Vaše heslo