BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Novoročný koncert

Už tradične ponúka košická opera svojim priaznivcom aj Novoročné koncerty, vždy s veľmi zaujímavou a pestrou dramaturgiou. Ani rok 2020 nebude výnimkou a naši priaznivci si budú môcť už tradične v prvej polovici večera vypočuť známe valčíkové melódie, tentokrát však nie z rodiny Straussovcov, ale valčíky ruských skladateľov, či filmové melódie a mnohé ďalšie hudobné prekvapenia, v ktorých bude dominantným nástrojom saxofón.
LenPoSlovensku

Vianočný večer v Múzeu oravskej dediny

Vianočne vyzdobené interiéry Múzea oravskej dediny v Zuberci oživí od 29. do 31. decembra 2019 a následne od 2. a 3. januára 2020 prehliadka skanzenu pri svetle lampášov a pestrý program.
LenPoSlovensku

Stolujte na Silvestra štýlovo

Ak ste sa tento rok rozhodli osláviť koniec roka s rodinou či priateľmi u vás doma, určite už začínate premýšľať nad tým, kam všetkých usadíte a aké silvestrovské menu hosťom ponúknete. IKEA vám prináša niekoľko inšpirácií na sviatočné stolovanie, vďaka ktorým sa stane váš hostiteľský večer nezabudnuteľným.
LenPoSlovensku

Krajšie sviatky pre vyše 1 800 ľudí v ťažkej životnej situácii

Tesco pokračuje v darovaní potravín aj pár dní pred Vianocami. Vyše 1 800 ľudí v núdzi si bude môcť dopriať na Štedrý večer symbol Vianoc – pečeného kapra. Tesco totiž darovalo počas posledného adventného víkendu charitatívnym partnerom po celom Slovensku 370 kg vianočného kapra pre ľudí v ťažkej životnej situácii.
LenPoSlovensku

Až 80 percent úrazov vzniká podľa Allianz – SP na slovenských svahoch

Zimné mesiace lákajú mnohých Slovákov urobiť si dovolenku na horách, ktorá je spojená s lyžovaním. Na lyžovačke môžu nastať aj nepríjemné chvíle, a to v momente, keď sa zraníte, okradnú vás, alebo spôsobíte škodu niekomu inému.
LenPoSlovensku

Bazilika Sedembolestnej Panny Márie


Šaštín je v dejinách nášho národa staroslávny a jeho história siaha až do doby príchodu našich vierozvestov: svätého Cyrila a Metoda do starej vlasti Slovákov. Bola tu dôležitá pevnosť k ochrane obchodných ciest na križovatke dunajskej, českej a znojemskej cesty. 
LenPoSlovensku

Povesť o drakovi a rytierovi

Ako a kto založil mesto Svätý Jur pri Bratislave?
LenPoSlovensku

Vianočnému kaprovi konkuruje losos aj slovenský pstruh

Hoci kapor patrí na Slovensku k jednej z najobľúbenejších vianočných pochúťok, čoraz viac domácností siaha na Štedrý deň po lososovi či menej tradičných rybách. Okrem kapra či lososa zákazníci Tesca kupujú pred Vianocami čerstvé pstruhy, zubáče, sumčeky, tresku, ale aj údenú makrelu.
Zadajte Vaše heslo