BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Snow Paradise Veľká Rača - Oščadnica

Lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica zasahuje do regiónov Javorníky /Kysuce, Orava/ Západné Tatry. Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 630 m.n.m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške 1050 m.n.m., celkové prevýšenie teda predstavuje 420 metrov. 
LenPoSlovensku

Tatralandia - Z lyží rovno do bazéna...

Ak si v lete ťažkáme na to, že nemáme more, zimu nám môže závidieť celý svet. Slovensko je bohaté na termálne vody, ktoré sa donedávna pre nedostupnosť nevyužívali. Moderná technika tieto prekážky prekonáva a naše termálne pramene dali vznik vodným areálom, medziinými aj Tatralandii s množstvom zábavy a wellness službami, pri ktorých sa dá v zime nádherne relaxovať nielen na lyžiach. 
LenPoSlovensku

Ždiar

Rázovitá goralská obec Ždiar leží medzi Belianskymi Tatrami a Spišskou Magurou v Podtatranskej brázde. Je vzdialená 13 km od hraničného priechodu do Poľska. V listine z roku 1282 sa územie, na ktorom oveľa neskôr vznikla obec Ždiar, nazýva Stragar.
LenPoSlovensku

Klin nad Bodrogom kostol


Najvýraznejšou stavbou v stredovekej dedine bol kostol. Stal sa kultovou stavbou, ale aj cirkevno-správnym strediskom. Už v rokoch 1332-1335, v čase vyberania pápežských desiatkov, bola v Kline farnosť, v ktorej pôsobil farár Tomáš (Thomas). 
LenPoSlovensku

JASNÁ NÍZKE TATRY


Jasná je najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku. Dominantou strediska je vrchol Chopok, kde je nová panoramatická terasa s reštauráciou.Jasná sa rozprestiera na území dvoch regiónov: severná časť na Liptove a južná na Horehroní.
LenPoSlovensku

Bachledova Dolina

Lyžiarske stredisko Ski Bachledova sa nachádza v pohorí Spišská Magura a rozprestiera sa na území troch obcí – Ždiar, Jezersko a Malá Franková. Prístup do strediska motorovým vozidlom je z Bachledovej doliny (časť Ždiaru), z obce Jezersko a z obce Malá Franková.
LenPoSlovensku

ZUBEREC - ROHÁČE - SPÁLENÁ


Lyžiarsky areál Zuberec – Roháče – Spálená sa nachádza v osadeZverovka, v pohorí Západné Tatry, je vzdialený 9 km východne od obce Zuberec.

LenPoSlovensku

Ako prevážať vianočný stromček

Krásna farba ihličia, husté a rovnomerné vetvičky, prenikavá vôňa živice. Pri výbere správneho vianočného stromčeka skutočne zohráva úlohu mnoho faktorov. No málokto si spomenie aj na veľkosť auta, ktorým bude vianočnú jedličku prevážať z obchodu domov. Po nákupe potom spokojní zákazníci často stoja pred svojím autom a premýšľajú, ako náklad vtesnať do kufra a pritom ho neporušiť.
Zadajte Vaše heslo