BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Najväčší romantici miera vysoko: Valentín si môžete užiť aj priamo pod Gerlachom

Slovné spojenie „láska nebeská“ určite  vzniklo niekde poriadne vysoko v horách - tam, kde  romantiku nekazí žiadny hluk, smog ani vyzváňanie telefónov.  Presne také miesto nájdete priamo pod majestátnym štítom Gerlachu. Aj keď ho  všetci poznajú pod názvom  Sliezsky dom, s drevenou chatou, známou zo starých fotografií a študentských  výletov, má tento  trojhviezdičkový horský hotel spoločný už len  nadčasový architektonický výraz, ktorý zostal zachovaný aj po rozsiahlej prestavbe v roku 2010.  V jeho  vnútri teraz  nájdete všetko, čo pre romantický a ničím nerušený  pobyt potrebujete.
LenPoSlovensku

Nehody na železničných priecestiach spôsobujú stále vyššie škody

Dopravné nehody, ktoré vznikajú ako dôsledok zrážky s vlakom, patria k menej početným poistným udalostiam, ale ich následky sú často tragické a spôsobujú obrovské finančné škody. Závažnosť nehôd a najmä nárast výšky škôd potvrdzujú aj štatistiky Allianz – Slovenskej poisťovne. Tá v roku 2013 zaznamenala 46 poistných udalostí z povinného zmluvného poistenia, ktorých príčinou vzniku bola zrážka s vlakom alebo električkou, v celkovej výške takmer 750-tisíc eur.  Priemerná výška takejto škodovej udalosti je tak niekoľkonásobne vyššia ako pri iných dopravných nehodách.
LenPoSlovensku

STUDŇA LÁSKY V TRENČÍNE

Trenčiansky hrad je jednou z dominánt na Považí. Najznámejšia z povestí o Trenčianskom hrade je Studňa lásky ♥. 
Je to jedna z najkrajších,najstarších a jedna z najviac romantických povestí. Je o láske tureckého pašu Omara ku zajatkyni Štefana Zápoľského Fatime na Trenčianskom hrade.
LenPoSlovensku

Unifikované športy

Prvé medzinárodné Špeciálne olympijské hry sa konali v roku 1968 v Chicagu. V roku 1988 boli Špeciálne olympiády oficiálne uznané Medzinárodným olympijským výborom.   Unifikovaný šport bol uvedený do Európskeho Programu Special Olympics v roku 1991.
LenPoSlovensku

ELEGANTNÝ DOBRODRUH

Cestujete na hory, k moru, plánujete výlet do lesa alebo dobrodružnú dovolenku v púšti? Spomienky v podobe fotografií a videí vám ostanú navždy, je preto dôležité, aby boli za každých okolností ostré, nádherne farebné a kvalitné. A práve na to bol stvorený nový Nikon 1 AW1, historicky prvý malý fotoaparát s vymeniteľnými objektívmi, ktorý je vodotesný aj odolný voči mrazu, prachu či otrasom. Pozrite sa, ako očaril skúseného adrenalínového fotografa!
LenPoSlovensku

LYŽOVAČKA A KÚPELE, ROVNÁ SA POHODA

Rozmýšľate, kde prežiť krásne zimné dni, zalyžovať si a nadýchať sa čerstvého vzduchu? Nuž, možností je neúrekom, možno vám pomôže rozhodnúť sa - práve pár tipov od nás.
LenPoSlovensku

Zaplaťte svoje poistenie rýchlejšie a jednoduchšie

Allianz – Slovenská poisťovňa spustila novú službu na online platbu poistného, ktorá umožňuje zaplatiť akýkoľvek druh poistného rýchlo a jednoducho. Stačí ak do aplikácie na stránke allianz.sk vložíte variabilný symbol a sumu poistného, pričom následne v prostredí svojho elektronického bankovníctva len potvrdíte prevod.
LenPoSlovensku

Krása kachlíc


Thurzov dom - výstava vzácnych neskorogotických a renesančných kachlíc.
Zadajte Vaše heslo