BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Matej I.

Vravelo sa „Zomrel Matej, zomrela pravda“. Ľud ho miloval a dodnes o ňom rozpráva veselé príbehy. Matej Korvín alebo Matej I. bol v rokoch 1458 až 1490 uhorský kráľ, od roku 1486 rakúsky vojvoda a od roku 1469 si nárokoval aj titul českého kráľa.                                 *23. februára 1443                                   † 6. apríla 1490 
LenPoSlovensku

Výtlky na cestách ubudli, hrozbou je aj naďalej zver

Minuloročná zima nebola pre motoristov priaznivá. Následkom niekoľkomesačných mrazov a sneženia pripomínali mnohokrát naše cesty skôr slalom medzi výtlkmi. Spoločnosť Allianz – SP evidovala v minulom roku 2703 poistných udalostí spôsobených nerovnosťami na cestách. Celková výška spôsobenej škody bola takmer 2 milióny eur, čo bolo niekoľkonásobne vyššie číslo ako v predchádzajúcich rokoch.
LenPoSlovensku

Folklórny festival Východná

Folklórny festival Východná je najstarším a najrozsiahlejším celoslovenským festivalom s medzinárodnou účasťou, a je zároveň vrcholnou prehliadkou tradičnej ľudovej kultúry a jej folklorizovaných prejavov.
LenPoSlovensku

SACR propaguje MSJ v Jasnej aj v susedných krajinách

Majstrovstvá sveta juniorov (MSJ) v alpských disciplínach v Jasnej podporí aj Slovenská agentúra pre cestovný ruch. Pre podporu a reklamnú medializáciu tohto významného podujatia nasadzuje na oba programy RTVS a televíziu TA3 reklamný spot. V poľštine pôjde spot na najnavštevovanejšom poľskom portále onet.pl. Okrem toho sú pripravené aj rozhlasové spoty, ktoré podporia podujatie v maďarskom Juventus Radió a v českom rádiu Frekvence 1.
LenPoSlovensku

Poisťovacie podvody ako národný šport?

Allianz – Slovenská poisťovňa v roku 2013 aktívne prešetrovala podozrivé okolnosti pri 1953 škodách, pričom objem potenciálneho plnenia predstavoval viac ako 4,7 milióna eur. Počet potvrdených podozrení sa vyšplhal na 1738 škôd, čo je až 89 percent zo všetkých prešetrených škôd. Až v deviatich z desiatich prešetrovaných prípadov sa tak v minulom roku preukázal pokus o poisťovací podvod.
LenPoSlovensku

Poklad 1658 strieborných mincí z Horelice

Poklad 1658 strieborných mincí, uložených v hlinenom krčahu, našiel Jozef Kubica na konci marca roku 2000 v Čadci v prímestskej časti Horelica. Najstaršou mincou je denár Mateja Korvína z r. 1489, najmladšou je 3-grajciar Leopolda I. z roku 1677.
LenPoSlovensku

Festival Európskeho ľudového remesla stále mladne

V druhý júlový víkend sa v Kežmarku každý rok stretnú obdivovatelia ľudového umenia a remesiel.  V roku 2014 sa bude 11. - 13. júla konať už dvadsiatyštvrtý Festival Európske ľudové remeslo. Mestom sa budú niesť  príjemné vône domácich koláčov, posuchov, rôznych maškrt, pravých syrov, mäsových pochúťok a samozrejme, nebude chýbať spev, hudba, tanec a dobrá nálada. Všetko sa zvyčajne točí okolo dvoch stoviek zručných remeselníkov, ktorí oživujú a ďalej rozvíjajú vzácne umenie z dávnych čias. Ak budete v tom čase pod Vysokými Tatrami, určite neoľutujete, ak ho navštívite...
LenPoSlovensku

Najväčší romantici miera vysoko: Valentín si môžete užiť aj priamo pod Gerlachom

Slovné spojenie „láska nebeská“ určite  vzniklo niekde poriadne vysoko v horách - tam, kde  romantiku nekazí žiadny hluk, smog ani vyzváňanie telefónov.  Presne také miesto nájdete priamo pod majestátnym štítom Gerlachu. Aj keď ho  všetci poznajú pod názvom  Sliezsky dom, s drevenou chatou, známou zo starých fotografií a študentských  výletov, má tento  trojhviezdičkový horský hotel spoločný už len  nadčasový architektonický výraz, ktorý zostal zachovaný aj po rozsiahlej prestavbe v roku 2010.  V jeho  vnútri teraz  nájdete všetko, čo pre romantický a ničím nerušený  pobyt potrebujete.
Zadajte Vaše heslo