BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Jozef Kroner


Slovenský filmový, divadelný a televízny herec. Vášnivý rybár, autor viacerých kníh. Nikdy sa nevenoval akademickému štúdiu herectva.
* 20.03.1924 Staškov, Čadca† 12.03.1998 Bratislava

LenPoSlovensku

Návštevnosť na Liptove lámala rekordy

Minulý rok sa na Liptove z hľadiska návštevnosti niesol v znamení nárastov. V počte prenocovaní sa podarilo prekonať aj dosiaľ najúspešnejší rok 2008. Do regiónu celkovo zavítalo takmer 472 tisíc návštevníkov.
LenPoSlovensku

Dominik Tatarka

Dominik Tatarka pochádzal z roľníckej rodiny a mal sedem sestier. Do ľudovej školy chodil v rodisku v obci Plevník-Drienové. Meštianku navštevoval v Bytči. Po maturite na gymnáziu v Nitre sa rozhodol pre filozofickú fakultu na Karlovej univerzite v Prahe. Študoval aj vo Francúzsku, v Paríži na univerzite Sorbona.                                                      14. 3. 1913 - 10. 5. 1989
LenPoSlovensku

Muži sú ničitelia techniky

Rozsadnutý smartfón, notebook zaliaty rannou kávičkou, či fotoaparát, z ktorého sa po plážovej dovolenke sype piesok? Ruku na srdce, život nejakej tej technologickej hračky má na svedomí snáď už každý z nás...
LenPoSlovensku

Výlet, ktorý povzbudil našu národnú hrdosť

Toto víkendové slnečné počasie prialo turistickým nadšencom a keďže naša chalupa sa nachádza len 4 km od rodnej obce generála M. R. Štefánika, náš cieľ bol jasný – Mohyla na Bradle.
LenPoSlovensku

Popolcová streda

V rímskokatolíckom liturgickom kalendári je Popolcová streda prvým dňom pôstneho obdobia. Jej termín pripadá na 40. deň pred Veľkou nocou. Do týchto 40 dní sa nepočítajú nedele, preto v praxi pripadá Popolcová streda na 47. deň pred Veľkonočnou nedeľou. Pre nepravidelný dátum Veľkej noci sa jej termín každý rok mení.
LenPoSlovensku

Pochovanie basy

Za čias Veľkej Moravy sa u nás pre obdobie fašiangov používal názov mjasopust alebo masopust, ktorý avizoval blížiaci sa pôst. Dovtedy sa však mohlo na dedinách i v mestách piť, jesť a hodovať do sýta. Toto obdobie hojnosti reprezentoval boh plodnosti Turoň, ktorý ešte i dnes počas fašiangov vídať na niektorých dedinách.
LenPoSlovensku

Zimný prechod Kremnickým pohorím  50. ročník 

Termín : 1. - 2. marec 2014
Prechod Kremnickým pohorím je dvojdňové podujatie v lyžiarskej turistike, ktorého trasa prechádza v horskom teréne po hrebeni Kremnických vrchov prevažne vo výške nad 1000 m n.m. Hodnotený je ako stredne ťažký.

Zadajte Vaše heslo