BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

CNN vyzdvihuje šarm Bratislavy ako pohraničného mesta

Významná spravodajská spoločnosť CNN zaradila Bratislavu do ponuky šiestich najfascinujúcejších pohraničných miest v Európe. Bratislava zaujíma popredné postavenie v spoločnosti francúzskeho Lille, švédskeho Malmö, španielskeho San Sebastianu, talianskeho Terstu a nórskeho mesta Kirkenes.
LenPoSlovensku

Košický kat

Kedysi dávno žilo v Košiciach mnoho zlých richtárov. Mnoho richtárov si bralo za ženy hotové pliagy, ktoré mali v srdci len pomstychtivosť, podlosť a ješitnosť. Jedného dňa hodili do žalára ženu, ktorá mala čisté srdce a medové ruky.
LenPoSlovensku

SLOVENSKÉ VÝTVARNÉ UMENIE

Stála expozícia prezentuje najvýznamnejšie výtvarné javy druhej polovice 20. storočia, ktoré rozhodujúcim spôsobom určovali charakter umeleckého diania na Slovensku. Nachádza sa v Bratislave vPálffyho paláci.
LenPoSlovensku

V Grand Hoteli Kempinski vo Vysokých Tatrách bavila hostí legendárna česká kapela Olympic

Snad jsem to zavinil já, Dej mi víc tvé lásky a Slzy tvý mámy šedivý.  To sú skladby legendárnej českej kapely Olympic, ktoré odzneli v sobotu večer v rámci koncertu v Grand Hoteli Kempinski vo Vysokých Tatrách.
LenPoSlovensku

Tatranská Lomnica otvára zjazdovku v Lomnickom sedle

Lyžiarskemu stredisku v Tatranskej Lomnici sa predsa len podarí túto zimnú sezónu otvoriť najvyššie položenú a najstrmšiu zjazdovku na Slovensku - v Lomnickom sedle. Fajnšmekri si už od soboty 22. marca môžu užiť tzv. Francúzsku muldu, ktorá začína v nadmorskej výške 2 190 m.n.m. Spustenie dlho očakávanej zjazdovky môže negatívne ovplyvniť už len silný nárazový vietor.
LenPoSlovensku

Ctibor z Beckova

Jestvuje v našej histórii mnoho ľudí, na ktorých môžeme byť pyšní. Ale sú ľudia, za ktorých sa hanbíme a v kútiku svojej duše nimi pohŕdame. Jedným z takých je aj Ctibor z Beckova. A o ňom je táto povesť.
LenPoSlovensku

Jozef Kroner


Slovenský filmový, divadelný a televízny herec. Vášnivý rybár, autor viacerých kníh. Nikdy sa nevenoval akademickému štúdiu herectva.
* 20.03.1924 Staškov, Čadca† 12.03.1998 Bratislava

LenPoSlovensku

Návštevnosť na Liptove lámala rekordy

Minulý rok sa na Liptove z hľadiska návštevnosti niesol v znamení nárastov. V počte prenocovaní sa podarilo prekonať aj dosiaľ najúspešnejší rok 2008. Do regiónu celkovo zavítalo takmer 472 tisíc návštevníkov.
Zadajte Vaše heslo