BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Výstava neprofesionálnych výtvarníkov

Kysucká knižnica v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a Detvianska umelecká kolónia (DUK) vás pozývajú na slávnostné sprístupnenie výstavy obrazov vybraných neprofesionálnych výtvarníkov,
LenPoSlovensku

Či še hnevace?

Kdze bul, tam bul, bul jeden valal a v tym valalu byval jeden ocec troch synoch. Jeden z nichbul glupy a vše ľem za pecu šedzel; dvojmi aľe še trimali za mudre. I vybral še jeden z nich do služby, do nedalekeho valalu. Mamuša jemu nakladla pulnu torbečkupriplamkoch. I vešol un do jedneho domu a zjednal še z gazdom tak, že chtory še perši pohneva,temu še odreže nus.
LenPoSlovensku

Martin Kukučín,

prozaik, dramatik, publicista, lekár, významný predstaviteľ slovenského literárneho realizmu
* 17.05.1860 Jasenová
† 21.05.1928 Pakrac (Chorvátsko)
LenPoSlovensku

Strašidelné väzenie Pavla Baračku

V Trenčíne neďaleko Hornej „Vodnej“ mestskej brány stál v 16. storočí meštiansky dom. Podľa povesti, ktorú uvádza J. Branecký, sa v tomto dome okolo polovice 19. storočia obesila akási bosorka. Čerti z nejakého dôvodu nevzali jej dušu do pekla, ale spolu s ňou strašili po nociach v tomto dome.
LenPoSlovensku

Povesť o vzniku mesta Rožňava


Podľa povesti o vzniku Rožňavy bola na mieste, kde dnes leží Rožňava len jedna veľká lúka, na ktorej pásol pastier kravy. 
LenPoSlovensku

Svetový deň Červeného kríža a Červeného polmesiaca pre ľudí

Každý rok 8. mája si Slovenský Červený kríž pripomína Svetový deň Červeného kríža a Červeného polmesiaca. Po prvýkrát sa tento deň slávil na celom svete 8. mája 1948 – na výročie narodenia Henryho Dunanta – zakladateľa Červeného kríža a prvého nositeľa Nobelovej ceny za mier.
LenPoSlovensku

Výstava Priatelia hliny


Malokarpatské múzeum v Pezinku - vysunuté pracovisko Literárne a vlastivedné múzeum vo Svätom Jure otvára pri príležitosti Svätojurských hodov novú výstavu "Priatelia hliny".
LenPoSlovensku

JEDINEČNÝ KVETINOVÝ KOBEREC Z MESTSKEJ VEŽE

Na hlavnom námestí v Trnave vyrástla jedinečná „Rozkvitnutá ulica“.Prvý mobilný kvetinový záhon bude v priebehu mesiaca máj spestrovať dláždené kamenné námestie. Nevšedný farebný zážitok z výšky si budú môcť dopriať aj návštevníci historickej Mestskej veže v jej predĺžených otváracích hodinách.
Zadajte Vaše heslo