BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Letný tábor malých prírodovedcov


Slovenské národné múzeum v Martine organizuje v dňoch 14. - 18. 7. 2014 poldenný tábor pre deti od 5 do 7 rokov pod vedením odborných pracovníkov SNM - Múzea A. Kmeťa. Tábor je zameraný na spoznávanie tajov prírody z pohľadu práce prírodovedcov.
LenPoSlovensku

Medzinárodné sympózium umeleckého šperku

Združenie šperkárov AURA sa od roku 1990 v letných mesiacoch stáva centrom súčasného umeleckého šperku. Pri príležitosti 20. ročníka Medzinárodného sympózia umeleckého šperku v Kremnici predstavuje AURA a NBS – Múzeum mincí a medailí v Kremnici
LenPoSlovensku

Vlado Müller

Slovenský herec sa narodil v Bratislave 19.3.1936 zomrel 20.6.1996. Nemal vyštudovanú vysokú školu, ale absolvoval divadelný kurz pri Štátnom konzervatóriu v Bratislave. Ako 18ročný nastúpil angažmán do Krajského divadla v Nitre. Základnú vojenskú službu si odslúžil ako herec v Armádnom divadle v Martine. Od roku 1966 sa dostáva do Bratislavy a stáva sa členom činohry Novej scény.
LenPoSlovensku

Skončil sa kvalifikačný proces na OH mládeže v Nankingu

V nedeľu 8. júna sa skončil kvalifikačný proces na II. olympijské hry mládeže v čínskom Nankingu (uskutočnia sa 16. – 28. augusta 2014). V niektorých športoch sa ešte čaká na rozdelenie miesteniek medzinárodných šprotových federácií, ale podľa aktuálnej situácie by Slovensko v Nankingu mohlo mať až 35 športovcov. To by bol viac než dvojnásobok počtu našich športovcov na I. OH mládeže v Singapure 2010
LenPoSlovensku

Na dvoch kolesách po Slovensku 

Čoraz teplejšie počasie doslova láka vyraziť si vo chvíľach voľna do prírody. Slovensko so svojou nádhernou a rôznorodou scenériou ponúka nespočetné možnosti na turistiku. A to nielen na nohách, ale aj na dvoch kolesách. Priaznivci cykloturistiky zo všetkých regiónov majú na výber z množstva dobre značených trás pre cestné aj horské bicykle. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov na víkendový cyklovýlet s rodinou či priateľmi.   
LenPoSlovensku

Pamätná izba Jonáša Záborského

Záborie je malá dedinka, ktorá sa nachádza na svahoch Národného parku Veľká Fatra, neďaleko mesta Martin, v Turčianskej doline. Dedinku preslávil ich rodák – Jonáš Záborský – významný slovenský spisovateľ, básnik, prozaik, dramatik, novinár a teológ. Záborský je považovaný za súputníka Ľudovíta Štúra. V Záborí sa narodil v roku 1812. 
LenPoSlovensku

Povesť o vodníkovi

Hovorí sa, že na Rajčianke kedysi býval mlyn. Dal ho postaviť gróf Podmanický. Páčili sa mu totiž rajecké dievčatá. Boli to najchýrečnejšie tanečnice v okolí. Aby nemuseli chodiť mlieť ďaleko a aby im nohy pre tanec šetril, vybudoval gróf v Rajci mlyn.
LenPoSlovensku

Výstava neprofesionálnych výtvarníkov

Kysucká knižnica v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a Detvianska umelecká kolónia (DUK) vás pozývajú na slávnostné sprístupnenie výstavy obrazov vybraných neprofesionálnych výtvarníkov,
Zadajte Vaše heslo