BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Dni svätého Huberta

Dni Sv. Huberta sú príležitosťou pre priateľské stretnutie poľovníkov i nepoľovníkov z celého Slovenska i zahraničia. " Zver nielen loviť, ale hlavne chrániť a pochopiť jej význam v prírode." - to je odkaz legendy o Sv. Hubertovi, ktorý si účastníci osláv každoročne pripomínajú.
LenPoSlovensku

Divadelná Nitra hostí technicky najnáročnejšie predstavenie

Koľko hercov sa zmestí na jednu nadľudsky veľkú pohovku na scéne? Koľko kilogramov váži truhlica, v ktorej sa odohrá jedno predstavenie? Či koľko svetiel osvetlí headlinera tohtoročného Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý sa uskutoční od 26. septembra do1. októbra 2014? Za oponou 23. ročníka sa skrývajú rôzne kuriozity.
LenPoSlovensku

Kratochvíle šľachty – hradné hry Žofie Bosniakovej

Počas druhej augustovej nedele bude možné na hrade Strečno stretnúť postavy tých, ktorí na tomto hrade kedysi žili, pracovali, milovali a umierali. Stane sa tak vďaka Hradným hrám Žofie Bosniakovej s podtitulom Kratochvíle šľachty 10. 8. 2014 v čase od 9.00 do 18.00 hodiny.
LenPoSlovensku

Letný tábor "13. komnata"Na západ od podivuhodného, kúsok na východ od desivého leží Čertovský les. Na jeho území stojí pevnosť ukrývajúca trinásť komnát tajomna. 
LenPoSlovensku

Na salaši, pri guláši... Ovčiarska nedeľa

Na Kysuciach sa salašníctvo rozšírilo v 16. a 17. storočí. Každý bača bol pyšný na svoju palicu, valašku a fujaru. Palica pomáhala pri pochôdzkach za ovcami, valaškou sa bránil proti divej zveri v horách. Na fujare vyhrával svoju túžbu, žiaľ i radosť zo života. Množstvo tradičných výrobkov je dnes veľmi vzácnych a sú vďačným suvenírom a spomienkou pre každého zahraničného turistu i slovenského návštevníka.
LenPoSlovensku

TRNAVA - SLOVENSKÝ RÍM

Pre letné dovolenkové obdobie, v priebehu mesiaca júl, pripravila Trnava pre návštevníkov mesta pravidelné prehliadky s turistickými sprievodcami. Ponúka tak možnosť spoznať pôvab a skryté zákutia najstaršieho kráľovského mesta Slovenska prostredníctvom pútavého rozprávania špecialistov na históriu.
LenPoSlovensku

Letný tábor malých prírodovedcov


Slovenské národné múzeum v Martine organizuje v dňoch 14. - 18. 7. 2014 poldenný tábor pre deti od 5 do 7 rokov pod vedením odborných pracovníkov SNM - Múzea A. Kmeťa. Tábor je zameraný na spoznávanie tajov prírody z pohľadu práce prírodovedcov.
LenPoSlovensku

Medzinárodné sympózium umeleckého šperku

Združenie šperkárov AURA sa od roku 1990 v letných mesiacoch stáva centrom súčasného umeleckého šperku. Pri príležitosti 20. ročníka Medzinárodného sympózia umeleckého šperku v Kremnici predstavuje AURA a NBS – Múzeum mincí a medailí v Kremnici
Zadajte Vaše heslo