BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Popolcová streda

V rímskokatolíckom liturgickom kalendári je Popolcová streda prvým dňom pôstneho obdobia. Jej termín pripadá na 40. deň pred Veľkou nocou. Do týchto 40 dní sa nepočítajú nedele, preto v praxi pripadá Popolcová streda na 47. deň pred Veľkonočnou nedeľou. Pre nepravidelný dátum Veľkej noci sa jej termín každý rok mení.
LenPoSlovensku

Pochovanie basy

Za čias Veľkej Moravy sa u nás pre obdobie fašiangov používal názov mjasopust alebo masopust, ktorý avizoval blížiaci sa pôst. Dovtedy sa však mohlo na dedinách i v mestách piť, jesť a hodovať do sýta. Toto obdobie hojnosti reprezentoval boh plodnosti Turoň, ktorý ešte i dnes počas fašiangov vídať na niektorých dedinách.
LenPoSlovensku

Zimný prechod Kremnickým pohorím  50. ročník 

Termín : 1. - 2. marec 2014
Prechod Kremnickým pohorím je dvojdňové podujatie v lyžiarskej turistike, ktorého trasa prechádza v horskom teréne po hrebeni Kremnických vrchov prevažne vo výške nad 1000 m n.m. Hodnotený je ako stredne ťažký.

LenPoSlovensku

Matej I.

Vravelo sa „Zomrel Matej, zomrela pravda“. Ľud ho miloval a dodnes o ňom rozpráva veselé príbehy. Matej Korvín alebo Matej I. bol v rokoch 1458 až 1490 uhorský kráľ, od roku 1486 rakúsky vojvoda a od roku 1469 si nárokoval aj titul českého kráľa.                                 *23. februára 1443                                   † 6. apríla 1490 
LenPoSlovensku

Výtlky na cestách ubudli, hrozbou je aj naďalej zver

Minuloročná zima nebola pre motoristov priaznivá. Následkom niekoľkomesačných mrazov a sneženia pripomínali mnohokrát naše cesty skôr slalom medzi výtlkmi. Spoločnosť Allianz – SP evidovala v minulom roku 2703 poistných udalostí spôsobených nerovnosťami na cestách. Celková výška spôsobenej škody bola takmer 2 milióny eur, čo bolo niekoľkonásobne vyššie číslo ako v predchádzajúcich rokoch.
LenPoSlovensku

Folklórny festival Východná

Folklórny festival Východná je najstarším a najrozsiahlejším celoslovenským festivalom s medzinárodnou účasťou, a je zároveň vrcholnou prehliadkou tradičnej ľudovej kultúry a jej folklorizovaných prejavov.
LenPoSlovensku

SACR propaguje MSJ v Jasnej aj v susedných krajinách

Majstrovstvá sveta juniorov (MSJ) v alpských disciplínach v Jasnej podporí aj Slovenská agentúra pre cestovný ruch. Pre podporu a reklamnú medializáciu tohto významného podujatia nasadzuje na oba programy RTVS a televíziu TA3 reklamný spot. V poľštine pôjde spot na najnavštevovanejšom poľskom portále onet.pl. Okrem toho sú pripravené aj rozhlasové spoty, ktoré podporia podujatie v maďarskom Juventus Radió a v českom rádiu Frekvence 1.
LenPoSlovensku

Poisťovacie podvody ako národný šport?

Allianz – Slovenská poisťovňa v roku 2013 aktívne prešetrovala podozrivé okolnosti pri 1953 škodách, pričom objem potenciálneho plnenia predstavoval viac ako 4,7 milióna eur. Počet potvrdených podozrení sa vyšplhal na 1738 škôd, čo je až 89 percent zo všetkých prešetrených škôd. Až v deviatich z desiatich prešetrovaných prípadov sa tak v minulom roku preukázal pokus o poisťovací podvod.
Zadajte Vaše heslo