BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

V Grand Hoteli Kempinski vo Vysokých Tatrách bavila hostí legendárna česká kapela Olympic

Snad jsem to zavinil já, Dej mi víc tvé lásky a Slzy tvý mámy šedivý.  To sú skladby legendárnej českej kapely Olympic, ktoré odzneli v sobotu večer v rámci koncertu v Grand Hoteli Kempinski vo Vysokých Tatrách.
LenPoSlovensku

Tatranská Lomnica otvára zjazdovku v Lomnickom sedle

Lyžiarskemu stredisku v Tatranskej Lomnici sa predsa len podarí túto zimnú sezónu otvoriť najvyššie položenú a najstrmšiu zjazdovku na Slovensku - v Lomnickom sedle. Fajnšmekri si už od soboty 22. marca môžu užiť tzv. Francúzsku muldu, ktorá začína v nadmorskej výške 2 190 m.n.m. Spustenie dlho očakávanej zjazdovky môže negatívne ovplyvniť už len silný nárazový vietor.
LenPoSlovensku

Ctibor z Beckova

Jestvuje v našej histórii mnoho ľudí, na ktorých môžeme byť pyšní. Ale sú ľudia, za ktorých sa hanbíme a v kútiku svojej duše nimi pohŕdame. Jedným z takých je aj Ctibor z Beckova. A o ňom je táto povesť.
LenPoSlovensku

Jozef Kroner


Slovenský filmový, divadelný a televízny herec. Vášnivý rybár, autor viacerých kníh. Nikdy sa nevenoval akademickému štúdiu herectva.
* 20.03.1924 Staškov, Čadca† 12.03.1998 Bratislava

LenPoSlovensku

Návštevnosť na Liptove lámala rekordy

Minulý rok sa na Liptove z hľadiska návštevnosti niesol v znamení nárastov. V počte prenocovaní sa podarilo prekonať aj dosiaľ najúspešnejší rok 2008. Do regiónu celkovo zavítalo takmer 472 tisíc návštevníkov.
LenPoSlovensku

Dominik Tatarka

Dominik Tatarka pochádzal z roľníckej rodiny a mal sedem sestier. Do ľudovej školy chodil v rodisku v obci Plevník-Drienové. Meštianku navštevoval v Bytči. Po maturite na gymnáziu v Nitre sa rozhodol pre filozofickú fakultu na Karlovej univerzite v Prahe. Študoval aj vo Francúzsku, v Paríži na univerzite Sorbona.                                                      14. 3. 1913 - 10. 5. 1989
LenPoSlovensku

Muži sú ničitelia techniky

Rozsadnutý smartfón, notebook zaliaty rannou kávičkou, či fotoaparát, z ktorého sa po plážovej dovolenke sype piesok? Ruku na srdce, život nejakej tej technologickej hračky má na svedomí snáď už každý z nás...
LenPoSlovensku

Výlet, ktorý povzbudil našu národnú hrdosť

Toto víkendové slnečné počasie prialo turistickým nadšencom a keďže naša chalupa sa nachádza len 4 km od rodnej obce generála M. R. Štefánika, náš cieľ bol jasný – Mohyla na Bradle.
Zadajte Vaše heslo