BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Výlet, ktorý povzbudil našu národnú hrdosť

Toto víkendové slnečné počasie prialo turistickým nadšencom a keďže naša chalupa sa nachádza len 4 km od rodnej obce generála M. R. Štefánika, náš cieľ bol jasný – Mohyla na Bradle.
LenPoSlovensku

Popolcová streda

V rímskokatolíckom liturgickom kalendári je Popolcová streda prvým dňom pôstneho obdobia. Jej termín pripadá na 40. deň pred Veľkou nocou. Do týchto 40 dní sa nepočítajú nedele, preto v praxi pripadá Popolcová streda na 47. deň pred Veľkonočnou nedeľou. Pre nepravidelný dátum Veľkej noci sa jej termín každý rok mení.
LenPoSlovensku

Pochovanie basy

Za čias Veľkej Moravy sa u nás pre obdobie fašiangov používal názov mjasopust alebo masopust, ktorý avizoval blížiaci sa pôst. Dovtedy sa však mohlo na dedinách i v mestách piť, jesť a hodovať do sýta. Toto obdobie hojnosti reprezentoval boh plodnosti Turoň, ktorý ešte i dnes počas fašiangov vídať na niektorých dedinách.
LenPoSlovensku

Zimný prechod Kremnickým pohorím  50. ročník 

Termín : 1. - 2. marec 2014
Prechod Kremnickým pohorím je dvojdňové podujatie v lyžiarskej turistike, ktorého trasa prechádza v horskom teréne po hrebeni Kremnických vrchov prevažne vo výške nad 1000 m n.m. Hodnotený je ako stredne ťažký.

LenPoSlovensku

Matej I.

Vravelo sa „Zomrel Matej, zomrela pravda“. Ľud ho miloval a dodnes o ňom rozpráva veselé príbehy. Matej Korvín alebo Matej I. bol v rokoch 1458 až 1490 uhorský kráľ, od roku 1486 rakúsky vojvoda a od roku 1469 si nárokoval aj titul českého kráľa.                                 *23. februára 1443                                   † 6. apríla 1490 
LenPoSlovensku

Výtlky na cestách ubudli, hrozbou je aj naďalej zver

Minuloročná zima nebola pre motoristov priaznivá. Následkom niekoľkomesačných mrazov a sneženia pripomínali mnohokrát naše cesty skôr slalom medzi výtlkmi. Spoločnosť Allianz – SP evidovala v minulom roku 2703 poistných udalostí spôsobených nerovnosťami na cestách. Celková výška spôsobenej škody bola takmer 2 milióny eur, čo bolo niekoľkonásobne vyššie číslo ako v predchádzajúcich rokoch.
LenPoSlovensku

Folklórny festival Východná

Folklórny festival Východná je najstarším a najrozsiahlejším celoslovenským festivalom s medzinárodnou účasťou, a je zároveň vrcholnou prehliadkou tradičnej ľudovej kultúry a jej folklorizovaných prejavov.
LenPoSlovensku

SACR propaguje MSJ v Jasnej aj v susedných krajinách

Majstrovstvá sveta juniorov (MSJ) v alpských disciplínach v Jasnej podporí aj Slovenská agentúra pre cestovný ruch. Pre podporu a reklamnú medializáciu tohto významného podujatia nasadzuje na oba programy RTVS a televíziu TA3 reklamný spot. V poľštine pôjde spot na najnavštevovanejšom poľskom portále onet.pl. Okrem toho sú pripravené aj rozhlasové spoty, ktoré podporia podujatie v maďarskom Juventus Radió a v českom rádiu Frekvence 1.
Zadajte Vaše heslo