BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Letný tábor "13. komnata"Na západ od podivuhodného, kúsok na východ od desivého leží Čertovský les. Na jeho území stojí pevnosť ukrývajúca trinásť komnát tajomna. 
LenPoSlovensku

Na salaši, pri guláši... Ovčiarska nedeľa

Na Kysuciach sa salašníctvo rozšírilo v 16. a 17. storočí. Každý bača bol pyšný na svoju palicu, valašku a fujaru. Palica pomáhala pri pochôdzkach za ovcami, valaškou sa bránil proti divej zveri v horách. Na fujare vyhrával svoju túžbu, žiaľ i radosť zo života. Množstvo tradičných výrobkov je dnes veľmi vzácnych a sú vďačným suvenírom a spomienkou pre každého zahraničného turistu i slovenského návštevníka.
LenPoSlovensku

TRNAVA - SLOVENSKÝ RÍM

Pre letné dovolenkové obdobie, v priebehu mesiaca júl, pripravila Trnava pre návštevníkov mesta pravidelné prehliadky s turistickými sprievodcami. Ponúka tak možnosť spoznať pôvab a skryté zákutia najstaršieho kráľovského mesta Slovenska prostredníctvom pútavého rozprávania špecialistov na históriu.
LenPoSlovensku

Letný tábor malých prírodovedcov


Slovenské národné múzeum v Martine organizuje v dňoch 14. - 18. 7. 2014 poldenný tábor pre deti od 5 do 7 rokov pod vedením odborných pracovníkov SNM - Múzea A. Kmeťa. Tábor je zameraný na spoznávanie tajov prírody z pohľadu práce prírodovedcov.
LenPoSlovensku

Medzinárodné sympózium umeleckého šperku

Združenie šperkárov AURA sa od roku 1990 v letných mesiacoch stáva centrom súčasného umeleckého šperku. Pri príležitosti 20. ročníka Medzinárodného sympózia umeleckého šperku v Kremnici predstavuje AURA a NBS – Múzeum mincí a medailí v Kremnici
LenPoSlovensku

Vlado Müller

Slovenský herec sa narodil v Bratislave 19.3.1936 zomrel 20.6.1996. Nemal vyštudovanú vysokú školu, ale absolvoval divadelný kurz pri Štátnom konzervatóriu v Bratislave. Ako 18ročný nastúpil angažmán do Krajského divadla v Nitre. Základnú vojenskú službu si odslúžil ako herec v Armádnom divadle v Martine. Od roku 1966 sa dostáva do Bratislavy a stáva sa členom činohry Novej scény.
LenPoSlovensku

Skončil sa kvalifikačný proces na OH mládeže v Nankingu

V nedeľu 8. júna sa skončil kvalifikačný proces na II. olympijské hry mládeže v čínskom Nankingu (uskutočnia sa 16. – 28. augusta 2014). V niektorých športoch sa ešte čaká na rozdelenie miesteniek medzinárodných šprotových federácií, ale podľa aktuálnej situácie by Slovensko v Nankingu mohlo mať až 35 športovcov. To by bol viac než dvojnásobok počtu našich športovcov na I. OH mládeže v Singapure 2010
LenPoSlovensku

Na dvoch kolesách po Slovensku 

Čoraz teplejšie počasie doslova láka vyraziť si vo chvíľach voľna do prírody. Slovensko so svojou nádhernou a rôznorodou scenériou ponúka nespočetné možnosti na turistiku. A to nielen na nohách, ale aj na dvoch kolesách. Priaznivci cykloturistiky zo všetkých regiónov majú na výber z množstva dobre značených trás pre cestné aj horské bicykle. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov na víkendový cyklovýlet s rodinou či priateľmi.   
Zadajte Vaše heslo