BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

V Grand Hoteli Kempinski vo Vysokých Tatrách bavila hostí legendárna česká kapela Olympic

Snad jsem to zavinil já, Dej mi víc tvé lásky a Slzy tvý mámy šedivý.  To sú skladby legendárnej českej kapely Olympic, ktoré odzneli v sobotu večer v rámci koncertu v Grand Hoteli Kempinski vo Vysokých Tatrách.
LenPoSlovensku

Tatranská Lomnica otvára zjazdovku v Lomnickom sedle

Lyžiarskemu stredisku v Tatranskej Lomnici sa predsa len podarí túto zimnú sezónu otvoriť najvyššie položenú a najstrmšiu zjazdovku na Slovensku - v Lomnickom sedle. Fajnšmekri si už od soboty 22. marca môžu užiť tzv. Francúzsku muldu, ktorá začína v nadmorskej výške 2 190 m.n.m. Spustenie dlho očakávanej zjazdovky môže negatívne ovplyvniť už len silný nárazový vietor.
LenPoSlovensku

Ctibor z Beckova

Jestvuje v našej histórii mnoho ľudí, na ktorých môžeme byť pyšní. Ale sú ľudia, za ktorých sa hanbíme a v kútiku svojej duše nimi pohŕdame. Jedným z takých je aj Ctibor z Beckova. A o ňom je táto povesť.
LenPoSlovensku

Jozef Kroner


Slovenský filmový, divadelný a televízny herec. Vášnivý rybár, autor viacerých kníh. Nikdy sa nevenoval akademickému štúdiu herectva.
* 20.03.1924 Staškov, Čadca† 12.03.1998 Bratislava

LenPoSlovensku

Návštevnosť na Liptove lámala rekordy

Minulý rok sa na Liptove z hľadiska návštevnosti niesol v znamení nárastov. V počte prenocovaní sa podarilo prekonať aj dosiaľ najúspešnejší rok 2008. Do regiónu celkovo zavítalo takmer 472 tisíc návštevníkov.
LenPoSlovensku

Smolenický čert

Slnko už pomaličky zapadalo. Ľudia sa chystali spať. Kováčom vyhasínal  ohne, rybári už mali plné siete rýb. V lese začali vyť vlky a vtáci už stíchli a tak sa aj končil deň. Všetko na hrade v Smoleniciach bolo tiché, pokojné. Všetko okrem poddaných.
LenPoSlovensku

Dominik Tatarka

Dominik Tatarka pochádzal z roľníckej rodiny a mal sedem sestier. Do ľudovej školy chodil v rodisku v obci Plevník-Drienové. Meštianku navštevoval v Bytči. Po maturite na gymnáziu v Nitre sa rozhodol pre filozofickú fakultu na Karlovej univerzite v Prahe. Študoval aj vo Francúzsku, v Paríži na univerzite Sorbona.                                                      14. 3. 1913 - 10. 5. 1989
LenPoSlovensku

Muži sú ničitelia techniky

Rozsadnutý smartfón, notebook zaliaty rannou kávičkou, či fotoaparát, z ktorého sa po plážovej dovolenke sype piesok? Ruku na srdce, život nejakej tej technologickej hračky má na svedomí snáď už každý z nás...
Zadajte Vaše heslo