BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Ján Chalupka 

prozaik, satirik, dramatik, predstaviteľ obrodeneckej literatúry PS: Anonymus Belae Regis Notarius; CLVI; chlk; Chlk; N. Ch.; P. P.
* 26.10.1791 Horná Mičiná
† 15.07.1871 Brezno

LenPoSlovensku

Ubytujte sa v rodinnom Hoteli Solisko na Štrbskom Plese a vyrazte na túry

Vo Vysokých Tatrách bude od 1. novembra 2014 do 15. júna 2015 tradičná zimná uzávera vysokohorských chodníkov. Využite teda posledné víkendy, či celé týždne pred uzáverou, na posledné tohtoročné túry na Kriváň, Rysy a ďalšie obľúbené miesta vo Vysokých Tatrách, ktoré budú nasledujúceho pol roka nedostupné. Chodníky ku všetkým vysokohorským chatám, s výnimkou Chaty pod Rysmi, budú však prístupné celoročne. Ideálnou základňou pre vysokohorskú turistiku je rodinný Hotel Solisko, priamo na brehu Štrbského plesa.
LenPoSlovensku

RUŽINDOLSKÁ, POSLEDNÁ BOSORKA

V sobotu 25. októbra si obec Ružindol, neďaleko Trnavy, pripomenie 270. výročie odsúdenia a upálenia Ružindolských bosoriek. Historické udalosti vedúce k upáleniu obvinených žien budú inscenované ako historické hrané scény v priestoroch lokálnych vinárstiev s vyvrcholením „upálenia bosorky“ pri obecnom cintoríne. Túto históriu dokumentuje aj známy česko-slovenský film „Posledná bosorka“ natočený v roku 1956.  Podujatie organizuje Trnava Tourism.  
LenPoSlovensku

O kultúre a kultúrnosti

V historickej dominante Trebišova, v Múzeu a Kultúrnom centre južného Zemplína sa 12. októbra 2014 o 16.00 hodine uskutoční rozprava v podaní predsedu Spolku sv. Cyrila a Metoda a odborného asistenta na Gréckokatolíckej teologickej fakulte PU v Prešove v jednej osobe doc. ThDr. Michala Hospodára, PhD. Tematicky bude stretnutie zamerané na kultúru, ktorú prednášateľ priblíži z pohľadu kresťanskej cirkvi.
LenPoSlovensku

Tandem paragliding


Lietame hlavne na Donovaloch, v Klenovci a na Chopku. Tandem paragliding s inštruktorom je možné zrealizovať podľa Vašich požiadaviek v ľubovolnom teréne aj na kopcoch s výšľapom.
LenPoSlovensku

Dežo Ursiny 


režisér, scenárista, dramaturg, autor filmovej hudby
* 04.10.1947 Bratislava
† 02.05.1995 Bratislava

LenPoSlovensku

Predná izba ÚĽUV predstavuje minulosť aj súčasnosť ľudovoumeleckej výroby z Považia

V Prednej izbe ÚĽUV na Námestí SNP 12 v Bratislave sa tento raz v rámci cyklu výstav mapujúcich regióny Slovenska predstaví Považie. Návštevníci od 28. 10. 2014 do 15. 2. 2015 budú môcť uvidieť vzácne artefakty z Múzea ľudovej umeleckej výroby, ale aj zakúpiť si výrobky od súčasných výrobcov z Považia.  
LenPoSlovensku

THERMAL CORVINUS 

Kúpalisko THERMAL CORVINUS vo Veľkom Mederi na Slovensku, vzdialené 65 km od Bratislavy, sa nachádza na okraji mesta pri krásnom 100 hektárovom lesoparku.Termálna voda vyvierajúca z dvoch prameňov má blahodarné účinky na choroby pohybového ústrojenstva.
Zadajte Vaše heslo