BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Jonáš Záborský


Historik, publicista, redaktor, evanjelický, neskôr katolícky kňaz, básnik, prozaik, autor homiletickej a historickej literatúry, literárny kritik a teoretik.

* 03.02.1812 Záborie                    † 23.01.1876 Župčany
LenPoSlovensku

STUDŇA LÁSKY V TRENČÍNE

Trenčiansky hrad je jednou z dominánt na Považí. Najznámejšia z povestí o Trenčianskom hrade je Studňa lásky ♥. 
Je to jedna z najkrajších,najstarších a jedna z najviac romantických povestí. Je o láske tureckého pašu Omara ku zajatkyni Štefana Zápoľského Fatime na Trenčianskom hrade.
LenPoSlovensku

Unifikované športy

Prvé medzinárodné Špeciálne olympijské hry sa konali v roku 1968 v Chicagu. V roku 1988 boli Špeciálne olympiády oficiálne uznané Medzinárodným olympijským výborom.   Unifikovaný šport bol uvedený do Európskeho Programu Special Olympics v roku 1991.
LenPoSlovensku

Čerenec


Prírodné kúpanie pri Vŕbovom na vybudovanej nádrži Čerenec.
LenPoSlovensku

ELEGANTNÝ DOBRODRUH

Cestujete na hory, k moru, plánujete výlet do lesa alebo dobrodružnú dovolenku v púšti? Spomienky v podobe fotografií a videí vám ostanú navždy, je preto dôležité, aby boli za každých okolností ostré, nádherne farebné a kvalitné. A práve na to bol stvorený nový Nikon 1 AW1, historicky prvý malý fotoaparát s vymeniteľnými objektívmi, ktorý je vodotesný aj odolný voči mrazu, prachu či otrasom. Pozrite sa, ako očaril skúseného adrenalínového fotografa!
LenPoSlovensku

LYŽOVAČKA A KÚPELE, ROVNÁ SA POHODA

Rozmýšľate, kde prežiť krásne zimné dni, zalyžovať si a nadýchať sa čerstvého vzduchu? Nuž, možností je neúrekom, možno vám pomôže rozhodnúť sa - práve pár tipov od nás.
LenPoSlovensku

Zaplaťte svoje poistenie rýchlejšie a jednoduchšie

Allianz – Slovenská poisťovňa spustila novú službu na online platbu poistného, ktorá umožňuje zaplatiť akýkoľvek druh poistného rýchlo a jednoducho. Stačí ak do aplikácie na stránke allianz.sk vložíte variabilný symbol a sumu poistného, pričom následne v prostredí svojho elektronického bankovníctva len potvrdíte prevod.
LenPoSlovensku

Krása kachlíc


Thurzov dom - výstava vzácnych neskorogotických a renesančných kachlíc.
Zadajte Vaše heslo