BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Finančná olympiáda preverí finančnú gramotnosť stredoškolákov.

Nadácia PARTNERS vyhlasuje tretí ročník finančnej vedomostnej súťaže pod názvom FINANČNÁ OLYMPIÁDA, ktorú študenti a školy poznali ako Finančný kompas. I v tomto školskom roku sa budú môcť stredoškoláci otestovať a získať nové finančné vedomosti, ktoré im pomôžu zorientovať sa pri riadení osobných financií v ich bežnom živote.
LenPoSlovensku

Čierny Kocúr

Trnava v roku 1238 získala ako prvá práva kráľovského slobodného mesta a je jedným z najstarších miest Slovenska. V Trnave je nesmierne veľa kostoľov a práve preto sa Trnave vraví Slovenský Rím. V dávnych časoch v Trnave existovala aj alchymistická dieľňa. Práve o tejto dielni bude dnešná povesť.
LenPoSlovensku

Povesť o rytierovi Rolandovi

Fontánu s rytierom Rolandom dal postaviť král Maximilián kvôli nedostatku vody v prípade požiaru v meste. Studňu vykopali na Hlavnom námestí oproti Radnici v Bratislave. Nad fontánou sa vypína rytier Roland a práve dnes o ňom bude táto povesť.
LenPoSlovensku

„OSCARA“  pre oblasť odpadového hospodárstva získala firma JRK Waste Management

Získať cenu Zlatý mravec za pôsobenie v oblasti odpadového hospodárstva, je čosi ako dostať Oscara vo filmovom priemysle. Vo štvrtok 13. 11. 2014 organizátori odovzdali cenu už po 9. raz.  Sošky ocenenia Zlatý mravec aj tentoraz získali samosprávy, úspešné firmy, organizácie, ale aj študenti, ktorí  prichádzajú s inovatívnymi nápadmi v oblasti odpadového hospodárstva.
LenPoSlovensku

Na Festivale vedy a techniky AMAVET sa stretnú mladí vedátori 

Už o pár dní privíta Bratislava v priestoroch Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského nadšených mladých vedátorov s ich zaujímavými projektmi z oblasti vedy a techniky z celého Slovenska. Títo nadaní mladí ľudia sa stretnú na celoslovenskej súťaži s názvom Festival vedy a techniky AMAVET  v dňoch 13. – 15. novembra 2014.  
LenPoSlovensku

Bratislavský klub Freestyle Karate Academy hviezdil na Majstrovstvá sveta WTKA World Championship 2014

Majstrovstvá sveta WTKA World Championship 2014 sa konali v Talianskej Carrare v dňoch 28.10.-2.11.2014. Približne 5 000 pretekárov, 115 krajín z 5 kontinentov a to všetko na 40 000 m2! Bratislavský klub Freestyle Karate Academy pod vedením mnohonásobného majstra sveta Romana Volaka žal na týchto majstrovstvách opäť úspech. Päťčlenná výprava v zostave Roman Volak, David Gavalec (13), Nikita Hammer (10), Patrik Seman (10) a Jakub Šášov (9) – priniesli 34 medailí!
LenPoSlovensku

Významné medzinárodné ocenenia pre slovenský turizmus

Slovenská agentúra pre cestovný ruch si pri príležitosti najvýznamnejšieho veľtrhu cestovného ruchu WTM v Londýne prevzala od Britského združenia cestovateľských novinárov ocenenie za rozvoj turizmu v Čachticiach a na Čachtickom hrade.
LenPoSlovensku

Tester na alkohol zadarmo k PZP

Od 1. novembra 2014 má najlepšia poisťovňa vozidiel pre svojich klientov darček. Každý, kto si uzavrie PZP telefonicky alebo online, získa zadarmo tester na meranie alkoholu.
Zadajte Vaše heslo