BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Pernikiáda 2014 v obci suchá nad parnou

V nedeľu 14.12.2014 organizuje obec Suchá nad Parnou v spolupráci s občanmi  a oblastnou organizáciou cestovného ruchu Trnava Tourism 7.ročník tradičného podujatia „Pernikiáda“. V duchu predvianočnej atmosféry tak návštevníci strávia tvorivé popoludnie odkazujúce na pôvodné hodnoty a sviatočné zvyky.
LenPoSlovensku

Rodičia začínajúcich vodičov podporujú postupný systém získavania vodičského preukazu

Podľa nových poznatkov výrobcu pneumatík Goodyear, takmer polovica rodičov začínajúcich vodičov EU (46 %) podporuje technológiu čiernej skrinky[1], ktorá by im umožnila sledovať rýchlosť a správanie ich detí za volantom pri riadení vozidla. Z krajín EÚ je najsilnejšia podpora v Taliansku (73 %), Poľsku (72 %) a v Rumunsku (72 %). Českí rodičia sa vyjadrili pozitívne v 55 % prípadoch. Podpora používania čiernej skrinky je v Európe vysoká aj medzi inštruktormi v autoškolách (47 %). [1] Typ telematickej technológie, ktorá umožňuje monitorovať a nahrávať správanie sa vodiča
LenPoSlovensku

POZOR NA VIANOČNÉ FINANČNÉ PASCE.

S prichádzajúcimi Vianocami sa zvyšuje nápor na peňaženku. Ľudia, ktorí si odkladali peniaze priebežne počas roka tlak pociťujú iba minimálne. No pre tých, ktorí si aj tento rok nechali financovanie Vianoc na poslednú chvíľu, začala nočná mora v podobe vianočných finančných pascí.    
LenPoSlovensku

Krajiny V4 lákajú turistov spoločne

Zástupcovia národných turistických organizácií krajín V4 (Česká republika, Maďarsko, Poľsko a Slovensko) sa počas stretnutia na Slovensku dohodli na spoločnom postupe pri propagácii stredoeurópskeho regiónu na vzdialených trhoch.
LenPoSlovensku

VLASTINA SVÁTKOVÁ pokrstila v Bratislave svoju druhú knihu

Vlastina Svátková sa narodila v Myjave, vyštudovala pedagogiku v Bratislave a masmediálnu komunikáciu v Trnave. Začínala ako redaktorka v magazíne Elle, ale už osem rokov  sa živí herectvom a žije v Prahe. Vidieť ste ju mohli napríklad  vo filmoch Ženy v pokušení, Hodinu nevíš, v seriáli První republika alebo v televíznom cykle Nevinné lži. V minulosti sa objavila i v bondovke Casino Royale a iných zahraničných produkciách. Prvá knija vyšla na Slovensku pod názvem Moara – O čom všetkom  je láska a v Čechách pod názvám Modrý slon.  
LenPoSlovensku

Poistenie do hôr pokryje aj prevoz vrtuľníkom

Zahraniční či domáci turisti, ktorí sa rozhodli dovolenkovať v strede Európy, sa často vydávajú za zimnými športmi a turistikou práve na slovenské hory. Horský terén je však nielen turistickým lákadlom, ale aj miestom plným nebezpečenstva, adrenalínu a nepríjemných úrazov. Nik totiž dovolenkárom nezaručí, či v Tatrách nestretnú medvede alebo neuviaznu pod snehovou lavínou. S vhodným poistením však každú horskú kolíziu zvládnu omnoho jednoduchšie a bez preplácania výjazdu záchranárov.
LenPoSlovensku

Zažite vianočné obdobie plné zábavy a skvelých nákupov v Centrale

Návštevníci bratislavského Centralu opäť zažijú čarovné vianočné obdobie plné sviatočnej atmosféry, zábavy a nákupov. Počas celého adventu čakajú hostí nákupného srdca Bratislavy vianočné trhy, hudobné a tanečné vystúpenia, workshopy, jedinečný nákupný víkend, veľa radosti a vianočná zábava pre všetkých.
LenPoSlovensku

Výťažok z galakoncertu Bez modrín 2014 vo výške 5005 eur poputuje na pomoc týraným deťom a obetiam domáceho násilia

Centrum Slniečko, n.o. zorganizovalo v nedeľu, 16. novembra galakoncert Bez modrín 2014. V Divadle Andreja Bagara ho otvoril detský spevácky zbor Dúha a vystúpilo na ňom viacero umelcov – fenomenálny klavirista Jozef Hollý s kapelou a speváčky Katarína Hasprová, Eva Pavlíková a Brigita. Všetkých spojila myšlienka pomoci týraným, zanedbávaným a zneužívaným deťom a obetiam domáceho násilia.
Zadajte Vaše heslo