BA
BB
KE
NI
PO
TN
TT
ZA

Prihlásenie

Nahrávanie videa ...

Počasie

In-počasie
LenPoSlovensku

Kostolík Miloj


Iba zrúcanina veže sa zachovala z ranogotického kostolíka zaniknutej stredovekej dediny Miloj pri Spišskom Hrušove. Viac svetla do jeho histórie vniesol archeologický výskum Bela Pollu v 60. rokoch minulého storočia.
LenPoSlovensku

Povodne, ktoré sužujú juh Európy spôsobili na Slovensku zatiaľ mierne škody

Silné dažde a povodne, ktoré už od minulého týždňa sužujú Európu, najmä Taliansko, Chorvátsko, Bosnu a Srbsko, si vyžiadali veľké materiálne škody a, žiaľ, už aj ľudské životy.
LenPoSlovensku

Vojenské historické múzeum Piešťany

Vojenské historické múzeum (VHM) Piešťany tvorí organickú súčasť VHÚ Bratislava, ktorý bol zriadený 1. mája 1994. VHM je rezortné špecializované múzeum s celoštátnou pôsobnosťou, zaregistrované na Ministerstve kultúry SR v roku 1998 pôvodne so sídlom v Trenčíne.
LenPoSlovensku

Kamenný turecký most


Územie mesta Poltár a jeho okolie obýval človek už v predhistorickej dobe. V rokoch 1554 - 1593 mali Poltár a okolie pod kontrolou Turci, ktorí postavili na Ipli most.
LenPoSlovensku

Renesančný kaštieľ Esterházyovcov

Pýchou a zároveň aj symbolom mesta Galanta je renesančný kaštieľ. Kaštieľ stojí uprostred sídliska, obkolesený panelovou zástavbou. V minulosti bol zasadený do krásneho parku. Renesančný kaštieľ patril najvýznamnejším uhorským šľachtickým rodom Esterházyovcom.
LenPoSlovensku

Vodná nádrž Klauzy

Vodná nádrž Klauzy pri Smižanoch má svoje neobyčajné čaro. Nachádza sa v prekrásnom prostredí NP Slovenský raj, obkolesená tunajšími kopcami a hustými lesmi. Svojou pôvabnou, ba až romantickou atmosférou vás čarí v každom ročnom období.
LenPoSlovensku

Historické bludisko

V dedinke Štefanová, neďaleko Bratislavy, s výhľadom na Malé Karpaty nám vznikol unikátny vzdelávací projekt. Už ste niekedy blúdili históriou vo fantastickom drevenom bludisku, vybudovanom v starom jablkovom sade so zachovaním všetkých pôvodných stromov?
LenPoSlovensku

Kochova záhrada

V bratislavskom Starom Meste nad Palisádami sa nachádza Kochova záhrada. Bola vytvorená v tridsiatych rokoch 20. storočia ako súčasť sanatória MUDr. Karola Kocha a dnes je chráneným areálom. Záhrada je pôsobivá svojou exotickou vegetáciou, pestrofarebným výsadbovým plánom a architektúrou. V areáli nájdete aj bazén pre pacientov, ktorí sa liečili v sanatóriu.
Zadajte Vaše heslo